Reportáž skončila 29. 4. 2016 21:51

Česko vs. Švédsko

Přípravné utkání před MS v hokeji 2016 komentuje Tomáš Železník

ČESKO - ŠVÉDSKO 7:1 (2:0, 1:1, 4:0), konec
Před odletem do Moskvy sehraje český tým ještě jedno přípravné utkání. V úterý přivítá v Praze Kanadu.
Cenu pro nejlepší hráče utkání převzali Backlund a Červenka.
Český tým dal rychle zapomenout na středeční debakl a po nejlepším výkonu v sezoně vypráskal Švédy 7:1.
60:00
Konec utkání.
59:05
Střelu Zaťoviče zblokoval Sörensen.
58:15
Filippi mohl zvýšil, ale po brejku trefil horní tyčku.
56:38
Góly Českou třetinu snů zvýrazil Robert Kousal, který po individuální akci prostřelil Fastha a zvýšil na 7:1.
55:54
Švédsko je v pěti.
55:38
Fasth s obtížemi udržel střelu Červenky z mezikruží.
54:42
Po střele Kempného došlo k menší strkanici před Fasthem, vhazuje se ve středním pásmu.
53:54
Tresty Desetiminutový trest aa protesty vyfasoval Sandberg, který zamířil rovnou do kabiny.
53:54
Tresty Další švédský faul, Hultström dostal dvě minuty za hrubost.
52:12
Od modré to zkoušel Kempný, Fasth tentokrát odolal.
52:02
Góly Zápas se mění v českou exhibici, už je to 6:1! Šimek poslal střílenou přihrávku na Birnerovu hůl, který nedal Fasthovi šanci.
51:32
Tresty Další přesilovka pro český tým, na tresnou lavici si sedl Ömark za krosček.
50:36
Švédsko si bere oddechový čas.
50:36
Góly Česko zvyšuje na 5:1. Ihned po rozehrání vlétl do pásma Jarůšek a opět z pravého kruhu Fastha prostřelil. Oba góly dělilo pouhých 9 vteřin.
50:27
Góly Šimek střílí svůj první reprezentační gól, Česko vede 4:1. Liberecký obránce Radim Šimek si zpracoval puk na pravém kruhu a prostřelil Fastha.
50:01
Řepík uvolnil Šimka, jeho ránu z první Fasth vyrazil.
48:32
Tresty Larsson dostal dvě minuty za sekání v útočném pásmu.
48:21
Od modré vystřelil Kempný, Fasth vyrazil.
47:28
Hezkou individuální akci předvedl Pastrňák, Fasth ale odolal.
46:27
Tresty Hraje se čtyři na čtyři, po menší potyčce putovali na trestnou lavici Koukal s Johanssonem.
46:20
Z ostrého úhlu střílel Gynge, Francouz se nenechal zaskočit.
45:27
Sörensen se dostal do brejku, ale puk mu ujel, takže Francouz u něj byl dříve a odehrál ho do bezpečí.
44:45
Burström vystřelil od modré nepřesně.
44:16
Birner měl prostor na střelu, ale trefil jen blokujícího Normana.
43:18
Švédové jsou kompletní.
42:38
Kubalík před brankou nedosáhl na nabídku Filippiho.
42:05
Pastrňák a Ömark jsou na ledě, pokračuje klasická přesilovka.
41:57
Červenka pálil z voleje, Fasth vyrazil.
41:18
Tresty Tedenby jde na trestnou lavici za podražení, Česko bude hrát přesilovku čtyři na tři.
40:06
Důležitý moment Ihned po vhazování vlétl do pásma Plekanec a trefil tyčku.
40:05
Tresty Za vzájemné pošťuchování dostali trest Pastrňák a Ömark.
40:01
Začala 3. třetina.
Češi pokračují v dobrém výkonu. Přestože ve druhé části odehráli spoustu minut v oslabení, až na jednu výjimku to zvládli. Navíc si díky hezké akci Kašpara vzali zpátky dvoubrankové vedení.
40:00
Skončila 2. třetina.
39:15
Důležitý moment Plekanec parádně uvolnil Červenku, proti jeho střele neméně parádně zakročil Fasth.
39:08
Kolář výborně zasáhl proti přihrávku Normana.
38:35
Kovář je na ledě.
38:18
Důležitý moment Francouz parádně zasáhl proti střele Cehlina, který byl před ním sám.
37:02
V oslabení hrozil Kašpar, z mezikruží ale netrefil branku.
36:50
Začíná švédská přesilovka.
36:35
Tresty Kovář přehnal útočnou aktivitu a dostal dvě minuty za hákování.
35:35
Pastrňák zůstal volný ve střelecké pozici, ale místo rány volil nahrávku na Plekance, kterou Švédové zblokovali.
34:50
Tresty Burnström dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
34:37
Góly Je to 3:1. Kašpar rychle vjel do útočného pásma a z pravého kruhu střelou k bližší tyči vrátil Česku dvoubrankové vedení.
34:22
Střelu Kováře vyrazil Fasth, tečovaná střela Kempného skončila těsně vedle.
33:40
Český tým dlouhé oslabení zvládl, Řepík je na ledě.
33:00
Francouz zneškodnil střelu Backlunda.
31:43
Důležitý moment Po vhazování si najel před Francouze Wennberg, který procpal puk přes Francouzovy betony. Puk naštěstí zůstal před čárou, kde ho český brankář zachytil.
31:40
Tresty Švédsko bude pokračovat v přesilovce. Šest vteřin před návratem Poláška dostal dvě minuty za podražení Řepík, který fauloval ve středním pásmu. Švédsko mohlo hrát déle pět na tři, ale hráči Tre Kronor neodevzdali puk a zkoušeli to v šesti na čtyři.